KREĆE 14. DRŽAVNO NATJECANJE!

Autor: Jadranka Ivanušić, 4. 10. 2022.

Prometna Učilica je već 15 godina jedan od važnijih čimbenika u prevenciji i edukaciji školske djece kao najugroženijih skupina sudionika u prometu. Kontinuirano upoznajemo učenike osnovnih i srednjih škola s aktualnim prometnim pravilima i propisima te s poželjnim načinom sudjelovanja u prometu u raznim prometnih situacijama.

Ovogodišnje državno natjecanje se provodi u sklopu Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa RH za razdoblje od 2021. do 2030. godine u okviru preventivno edukativnih programa s ciljem poboljšanja ukupnog stanja prometne sigurnosti i smanjenju broja stradale djece u prometu uz potporu MUP i Ministarstva znanosti i obrazovanje.

Prometna Učilica je namijenjena svima, od najmlađih prvašića do najstarijih osmaša, a sve prometne situacije imaju odgovarajući, uzrastu prilagođeni, sadržaj. Aktivnosti na Prometnoj Učilici u potpunosti se provode onliine, a učenici se za natjecanje prijavljuju samostalno korištenjem AAI@EduHR korisničkih podataka. Učiteljima i nastavnicima je omogućeno praćenje napretka i ostvarenih rezultata učenika i škole.

Natjecanje je organizirano u tri kategorije:

- pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima

- natjecanje razrednih odjeljenja

- natjecanje škola

I ove godine za najuspješnije sudionike (učenike, razredna odjeljenja i škole) osigurali smo brojne vrijedne i primamljive nagrade, pehare, pohvalnice i diplome (popis nagrada možete vidjeti na WEB stranicama Prometne Učilice).

Natjecanje traje do 18.12.2022. u 24:00 sati,  a detalje o terminima ispita, pravilima natjecanja i nagradama objavit ćemo u narednih par dana.

Za što bolju pripremu od 03.10. pa sve do 16.10.2022. možeš se upoznati s novostima u natjecanju i provjeriti znanje na jednom od tri probna ispita.

Izvor: https://ucilica.skole.hr/