12. veljače 2012.-NASTAVA SPLIT -Normalno vrtići i srednje škole, a osnovne ograničeno

Autor: Jadranka Ivanušić, 12. 2. 2012.

Svi dječji vrtići kojima je osnivač Grad Split, kao i svi produženi boravci u sedam osnovnih škola danas će redovno raditi, dok će svima ostalima nastava započeti u utorak, 14. veljače.

Produženi boravci organizirani su u osnovnim školama Pojišan, Meje, Spinut, Manuš, Ravne njive, Split 3 te Visoka, u kojoj je organiziran produženi boravak učenika iz OŠ Pujanke. Nastava u srednjim školama na području grada Splita, čiji je osnivač Splitsko-dalmatinska županija, od danas će se odvijati redovno.

-Roditelji osnovaca učenika u produženom boravku dužni su svoju djecu pratiti na putu od kuće do škole i natrag, a ovo se odnosi i na djecu iz OŠ Pujanke, s obzirom da u ponedjeljak za njih neće do OŠ Visoka biti organiziran prijevoz autobusima. Kako se ne bi stvarala gužva oko dolaska i odlaska, djeca će u školi moći boraviti već od 7 pa sve do 17 sati – istaknula je dogradonačelnica Anđelka Visković nakon zajedničkog sastanka gradskog i županijskog Stožera za zaštitu i spašavanje.

O organizaciji nastave u splitskim osnovnim školama za srijedu, 15. veljače i naredne dane, sva djeca će biti obaviještena u utorak u samoj školi, s tim da će obavijesti o tome biti izviješene na oglasnim pločama škola i objavljene na njihovim web stranicama.

Dogradonačelnica Visković istaknula je da je odluka o radu dječjih vrtića i o nastavi u osnovnim školama donesena vodeći se prije svega sigurnošću djece, i to temeljem izvješća ravnateljica i ravnatelja predškolskih ustanova i osnovnih škola s kojima je Ines Milina Ganza, pročelnica Službe za prosvjetu i tehničku kulturu u stalnom kontaktu, te u konzultaciji s Vladom Dragunom, predsjednikom Hrvatske udruge ravnatelja osnovnih škola Splitsko-dalmatinske županije i Matom Mamićem, predsjednikom Aktiva ravnatelja splitskih osnovnih škola.

-Pozivam roditelje da sa svojom djecom, pogotovo učenicima nižih razreda osnovne škole, tijekom ponedjeljka prođu put do škole i pokažu im kako se sigurno kretati te da im pokažu kako sigurno doći do glavnih prilaza i ulaza u školu.

Ukoliko smatraju da put do škole za njihovo dijete nije siguran, neka ne šalju dijete u školu ni u utorak, a po potrebi ni naredne dane.

Ravnatelji i razrednici imat će razumijevanja za to, kao i u slučaju da dijete zakasni na nastavu.

Važno je djecu upozoriti da ne trče prema školi čak ni u slučaju ako vide da će zakasniti na nastavu – apelira Visković i dodaje kako će učenici iz sigurnosnih razloga za vrijeme velikog odmora boraviti u školi, zbog čega se pozivaju roditelji da im kod kuće pripreme marende. Djeci koja i inače primaju marendu u školi, ona će biti osigurana.

Mole se roditelji da, ukoliko primijete neke površine koje treba očistiti, to dojave na telefon operativnog dežurstva 310-206 i 310-059, na broj faxa 310-084 ili na mail stozerzis@split.hr.

Izvor: Slobodna Dalmacija