Obavijest o upisu u Glazbenu školu Josipa Hatzea

Autor: Jadranka Ivanušić, 2. 6. 2020.

Otvorene su prijave za upis u 1. razred Glazbene škole Josipa Hatzea za školsku godinu 2020./21. Prijavi se do 14. lipnja 2020.!

Sada možete baletnim korakom u školu!

Ili želite pjevati, svirati?

Tko može upisati 1. razred?

Iako je preporuka da se u 1. razred osnovne glazbene škole upisuju djeca koja pohađaju 2. ili 3. razred redovite osnovne škole, upisu mogu pristupiti i mlađa djeca, a oni koji žele svirati duhačke instrumente upisuju se do navršenih 11. godina, što je dobna granica i za 1. razred baletnog obrazovanja.

Što možeš upisati?

Osnovnu glazbenu školu u kojoj ćeš naučiti svirati instrument prema odabiru (flauta, klarinet, saksofon, oboa, truba, trombon, rog, udaraljke, harmonika, klavir, violina, viola, violončelo, gitara, mandolina, harfa) ili Osnovno plesno obrazovanje - program za klasični balet u sklopu kojeg ćeš ovladati najstarijom plesnom tehnikom koja je temelj svim ostalim plesnim stilovima.

Kada?

Prijave su već otvorene, a vremena imaš sve do 14. lipnja 2020. do 24 sata!

Gdje?

U Glazbenoj školi Josipa Hatzea, koja osim u Splitu, podučava učenike i na 9 dislociranih odjela. Osim u Splitu, ove godine upisujemo učenike i u Kaštelima, Trogiru, Bolu, Hvaru, Starigradu i Jelsi.

Kako?

Za program osnovnog glazbenog obrazovanja prijavi se u aplikaciju upisi.gsjh.hr, a za program plesnog obrazovanja - klasičnog baleta na balet.gsjh.hr. Nakon prijave svaki kandidat dobiva termin prijemnog ispita u e-prijavnici, nakon kojeg slijede rezultati, odabir instrumenata za buduće glazbenike i upisi. Sve detalje natječaja možeš provjeriti na www.gsjh.hr!

Na prijemnom ispitu za glazbeno obrazovanje svaki kandidat piše glazbeni test, a provjerava se glazbeni sluh i pamćenje, glazbeni ritam te se pjeva jedna pjesmica po izboru pred tročlanom komisijom. Za prijemni ispit nije potrebna posebna priprema već komisija procjenjuje urođenu sklonost i glazbeni talent. Za prijemni ispit plesnog obrazovanja potrebno je ponijeti triko i školske papuče, a audiciju provodi tročlana komisija koja kod svakog kandidata vrednuje otvorenost nogu, mekoću, gipkost i raspon, skok, opći izgled, muzikalnost i koordinaciju.

Zašto odabrati Glazbenu školu Josipa Hatzea?

Osim što se Glazbena škola Josipa Hatzea diči dugom tradicijom, zavidnom reputacijom nastavnika i učenika, Škola obogaćuje i pokreće kulturnu scenu Grada Splita, a radost muziciranja prenosi na brojnim koncertima i natjecanjima diljem Hrvatske i Europe. Imat ćeš priliku putovati, nastupiti na nekim od najljepših pozornica i dvorana, sudjelovati na državnim i inozemnim natjecanjima, izgraditi se u solističkom i skupnom muziciranju te učiti od najboljih glazbenika iz Hrvatske i svijeta koji su česti gosti Josipa Hatzea. Posjeti nas na Facebook ili web stranici www.gsjh.hr i upusti se u istraživanje našeg glazbenog svijeta!

Karmen Širović
Odnosi s javnošću Glazbene škole Josipa Hatzea