28.lipnja 2011.-MALA ŠKOLA FOTOGRAFIJE

Autor: Jadranka Ivanušić, 28. 6. 2011.

Izložba fotografija

„Mala škola fotografije“ Foto kluba Fotoakademija Split

Foto klub Fotoakademija Split organizira izložbu fotografija „Mala škola fotografije“ u Muzeju grada Splita, Papalićeva 1.

Otvaranje izložbe je u srijedu, 29.06.2011. god u 20 sati.

Izložba je postavljena do 13.07.2011.godine.

***O izložbi:

Izložba je rezultat rada učenika splitskih osnovnih škola uključenih u projekt „Mala škola fotografije“.

„Mala škola fotografije“ projekt je Foto kluba Fotoakademija Split, osmišljen sa ciljem popularizacije fotografije među djecom u osnovnim školama u Splitu. Želja nam je povezati svu djecu iz splitskih osnovnih škola koja vole i žele se baviti fotografijom.

Do sada su u projekt „Mala škola fotografije“ uključeni učenici završnih razreda osnovnih škola: Bol, Gripe, Kman-Kocunar, Lučac, Manuš, Meje, Mertojak, Skalice, Spinut, Sućidar i Visoka.

Projekt „Mala škola fotografije“ odobren je od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Na izložbi će biti prezentirane impresivne fotografije učenika u više kategorija: Portret, Macro fotografija, Siluete, Crtanje svjetlom, „Duhovi“ (manipulacija s dugim vremenom snimanja), Obrisi i konture, Slobodna tema.

***O mentoru:

Zoran Erceg, rođen 1959. godine, umirovljeni je ratni snimatelj, fotoreporter i redatelj.

Njegove su fotografije, a osobito tv prilozi obišli svijet, priskrbivši mu u medijima naziv "Čovjek koji je snimio rat".

Njegov prvi dokumentarni film "Ratni zapis iz bosanske posavine" probudio je  interes televizijskih kuća od Japana do Amerike.

Nakon zadnjeg ranjavanja na sarajevskom aerodromu, kao 80% invalid,  posvetio se studijskom snimanju i edukaciji mladih.

Osnivač je Foto kluba Fotoakademija Split.

Svoje znanje i bogato iskustvo stečeno tijekom 37 godina bavljenja fotografijom prenosi  na mlađe generacije kako bi ih naučio da fotogeničnost ne postoji, već da postoje samo dobri i loši fotografi.

Misija Zorana Ercega je, kroz radionice Fotoakademije, educirati ljubitelje fotografije, te ih potaknuti da to stečeno znanje primijene u humanitarnom radu, a posebno pomažući pojedincima i udrugama koje skrbe o djeci i osobama s posebnim potrebama.

***

U realizaciji izložbe, kao i cijelog projekta „Mala škola fotografije“ posebnu podršku smo imali od Osnovne škole Kman-Kocunar, te od Zajednice tehničke kulture grada Splita.

Svoj doprinos projektu „Mala škola fotografije“ pružio je i Muzej grada Splita kao suorganizator ove izložbe.

Veseli nas da možemo ovom izložbom odati priznanje velikom trudu djece koja su tijekom čitave protekle školske godine vrijedno radila i usvajala nova znanja i vještine.

Ova izložba rezultat je njihovog kreativnog izražavanja kroz fotografiju.

Iznimno smo ponosni na njihova ostvarenja.

Nadamo se da ćete ih nagraditi svojim dolaskom i medijskom prezentacijom njihovih ostvarenja, te da će im to biti dodatan podstreh za daljnje kreativno izražavanje fotografijom.

Kontakt za medije:

Sandra Šćepanović