Povijest

Naša osnovna škola osnovana je odlukom općinske skupštine 4.studenog 1983. g. i upisana u Sudski registar Okružnog privrednog suda Split u veljači 1984.g. Nastava je prvi puta u ovoj zgradi organizirana šk.god. 1983./84. U školu su bila upisana djeca Gradskog kotara „Mertojak“ , „Žnjan“ i „Visoka“ , te je broj učenika prelazio tisuću. Takav trend održao se godinama, nastava se odvijala u tri smjene, sve dok nisu izgrađene nove škole u obližnjim kotarima Grada.

Uspjesi

Mnogi su naši učenici sudjelovali na sportskim natjecanjima, smotrama, kvizovima i „Lidranu“. Vitrine su punepokala, priznanja i zahvalnica, a za to možemo zahvaliti vrijednim učenicima i njihovim mentorima.
Pred našim očima prošle su tisuće učenika koji su baš ovdje naučili prva slova, brojeve i stekli saznanja o životu izvan kruga obitelji. Rado ih se sjećamo, a i oni često pokazuju da nas nisu zaboravili te nas sposjete za važne obljetnice.
Uspješni u sportu rado su viđeni u našoj sredini jer svojim radom i uspjehom pokazuju primjer sadašnjim učenicima. Ima mnogo priznatih i poznatih, ali ih nećemo imenovati iz straha da koga ne izostavimo s tog popisa.

Škola 2023/2024

Broj učenika I – VIII razreda: 540