PORUKA UČENICIMA

Autor: Jadranka Ivanušić, Nada Šalinović, 2. 4. 2020.

Dragi učenici,

Da vam je netko prije mjesec dana kazao kako će vam nedostajati škola, sigurno biste pomislili da mu nisu sve na broju. Ali evo, život nas je iznenadio. Prisiljeni smo radikalno promijeniti svoj način života u kratkom roku. Neke stvari koje smo uzimali zdravo za gotovo više nisu dostupne.

Izolacija i kućni pritvor nisu ugodni nikome od nas. Stres je prirodan odgovor na ovako neizvjesnu situaciju. Ta neizvjesnost povećava osjećaj nemoći i tjeskobe. S takvim osjećajima se nikome nije lako nositi, ni odraslima ni vama djeci. Ne treba to negirati. Psihološka podrška potrebna je i djeci i roditeljima. Stoga sam na slijedećoj stranici objedinila sve brojeve za psihološku podršku u našoj županiji.

Još bih vas nešto zamolila, vodite računa jedni o drugima! Ne samo zdravstveno, već prijateljski i kolegijalno. Pitajte jedni druge kako ste, kako provode vrijeme, podijelite si riječi podrške i ideje kako što bolje provesti vrijeme u izolaciji. Osobito povedite računa o onim prijateljima i kolegama iz razreda koji su malo povučeniji i manje aktivni na društvenim mrežama.

U ovo vrijeme možete biti nekome junak i sa par toplih riječi podrške.

Ako vas nešto tišti, zanima ili vam samo treba razgovor, uvijek možete nazvati brojeve niže ili se javiti meni putem Yammera.

Vaša psihologinja

Nada Šalinović

Aplikacija Stella sadrži edukativne materijale o mentalnom zdravlju mladih te tehnike za samopomoć za probleme mentalnog zdravlja, prvenstveno tjeskobu (anksioznost) i depresivnost.

Aplikacija Stella dostupna je besplatno na linku:  https://projekt-stella.com.hr/

« Ožujak 2024 »