OBAVIJEST O ORGANIZACIJI NASTAVE NA DALJINU

Autor: Ines Budić, Jadranka Ivanušić, 14. 3. 2020.

Poštovani roditelji!

U uvjetima proglašene epidemije, Vlada Republike Hrvatske je od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. obustavila izvođenje nastave u svim školama u Republici Hrvatskoj.

Organizacija nastave u narednom periodu

Sukladno uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja nastava će se od  odvijati putem informacijsko- komunikacijskih tehnologija. Očekivano trajanje nastave na daljinu je dva tjedna. U ponedjeljak i utorak će se uspostavljati konačni sustav komuniciranja, a svi učenici će već od ponedjeljka pratiti nastavu putem HRT 3 (razredna nastava) pod nazivom Škola na Trećem.

Razredna nastava:

Nastava će se, sukladno kurikulumima i nastavnim programima, odvijati svaki dan u sljedećim terminima:

Razred

1. razred OŠ

8.00.-10.00 h

2. razred OŠ

10.00-12.30 h

3. razred OŠ

13.00-16.00 h

4. razred OŠ

16.00-19.00 h

Za učenike razredne nastave neće biti organizirani virtualni razredi. Međutim, učiteljice će putem komunikacijskih kanala dogovorenih s roditeljima, učenicima zadavati dodatne zadatke vezane uz sadržaje koje su taj dan pratili na televiziji.

Za učenike razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće, bit će osiguran prihvat u školi. Škola će raditi samo u jutarnjoj smjeni i prihvat će biti osiguran u vremenu od 7:30 do 12  sati.

Predmetna nastava:

U svim županijama (osim Istarske), za učenike predmetne nastave od srijede,18. ožujka 2020. kreće nastava na daljinu.

Tijekom ponedjeljka i utorka (16. i 17. ožujka 2020.) izvršit će se sve pripremne radnje kako bi se od srijede nastava na daljinu odvijala bez poteškoća.Također, tijekom ponedjeljka na web stranici Škole, bit će objavljene detaljne upute učenicima za korištenje virtualnih razreda. Do tada, učenici predmetne nastave trebaju pratiti predmetne sadržaje na Sportskoj televiziji.Nastava za učenike predmetne nastave održavati će se putem platforme Yammer unutar Office 365 sustava.Učenici će se u sustav prijaviti putem svojih Carnet identiteta, nakon čega će pristupiti u virtualne učionice.

Virtualna učionica je osmišljena kao obrazovna društvena mreža unutar koje će učenici komunicirati sa svojim učiteljima i rješavati zadatke koje im zadaju.Molimo učenike i roditelje da, od ponedjeljka 16. ožujka 2020., pažljivo prate objave na stranici škole te u virtualnim učionicama.

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

5. razred OŠ

8 – 9.30 h

6. razred OŠ

9.30. – 10.45. h

7. razred OŠ

10.45 – 11.50 h

8. razred OŠ

11.50 – 12.45 h

MZO će preko Sportske TV isporučivati osnovni raspored sati za cijelu Hrvatsku za sve učenike. Također, i kada krene nastava na daljinu, predmetni sadržaji će se i dalje emitirati na Sportskoj televiziji te će ih učenici trebati pratiti.

Učenici trebaju izvršavati zadatke postavljene u virtualnoj učionici. Učitelji će pratiti njihove aktivnosti.

Neprimjereno ponašanje učenika u virtualnim učionicama jednako je kažnjivo kao i neprimjereno ponašanje u školi.

VAŽNO!

-Obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis učenika u 1. razred.

-Otkazuje se dogovoreni odlazak učenika osmih razreda u CISOK (16. ožujka 2020.).

-Otkazuju se svi treninzi u atriju škole kao i rad Digitalne akademije.

Bilo kakve promjene u opisanoj organizaciji i terminima biti će objavljene na mrežnim stranicama MZO-a i Škole.