PUTOVANJE U ITALIJU

Autor: Jadranka Ivanušić, Nela Dadić, 25. 5. 2019.

6.svibnja 2019.

Toliko iščekivano putovanje je konačno stiglo! Idemo u Italiju! Učenici su roditelje ostavili kod kuće i krenuli s prijateljima i nastavnicima na put. Nakon duge vožnje stigli smo na Punta Sabbioni gdje nas je čekao vaporetto koji će nas odvesti do naše prve destinacije, otočića Murana.

Murano je svjetski poznat po tradiciji izrade staklenih predmeta te smo posjetom jednoj od manufaktura imali priliku vidjeti kako oni zapravo nastaju. Tako je u samo par minuta, zahvaljujući spretnosti i brzini majstora, nastao stakleni kipić konja. Nakon Murana, krenuli smo u Veneciju, sretni što nas je dočekalo sunce. Uslijedio je razgled Venecije pod vodstvom našeg vodiča Kreše. Vidjeli smo Ponte dei Sospiri, Palazzo Ducale, Piazza San Marco, Basilica di San Marco, Ponte di Rialto i mnoga druga mjesta.

FOTO-GALERIJA 1. DANA

7.svibnja 2019.

Drugi dan putovanja je započeo posjetom zabavnom parku Gardaland gdje su se oni hrabriji suočili s Oblivionom, Raptorom i Blue tornadom, a oni sretniji se vratili obogaćeni za koji gigantski suvenir viška. Dan je završio posjetom gradiću Sirmione koji je nastao kao ladanjsko naselje patricijskih obitelji Verone. Osim dvorca obitelji Scaligeri, Sirmione će nam ostati u sjećanju kao mjesto gdje smo pojeli najveću kuglu sladoleda.

FOTO-GALERIJA 2.DANA

8.svibnja 2019.

Svemu što je lijepo dođe kraj, pa smo tako spakirali svoje stvari i krenuli do naših posljednjih destinacija, Verone i Padove. Verona je drugi grad po veličini u talijanskoj regiji Veneto. Prepoznatljiva je po trećem najvećem očuvanom rimskom amfiteatru, ali ipak, najbolje ju pamtimo po Shakespeareovom poznatom ljubavnom paru, Romeu i Juliji. Nakon Verone, zaputili smo se u Padovu do Bazilike svetog Antuna Padovanskog gdje smo se oprostili od Italije i krenuli na put kući.

FOTO-GALERIJA 3.DANA

« Ožujak 2024 »